Másold az ételeket az étrendedben.
Spórolj időt az ismétlődő feljegyzésekkel és használd ki az ételek másolását egyes napokból/napszakokból más napokba az étrendedben..
A fogyás nem a hasban vagy a combokban kezdődik, hanem a fejünkben. Hasonló a helyzet az izmokkal is – azok sem a proteinital elfogyasztása után nőnek, hanem az edzés hatására.
Nos, nem hiába mondják, hogy minden lehetséges, csak akarni kell. És tenni is kell érte valamit…
Nagyon hasznos lehet inspirálódni mások sikerei által, esetleg motivációt keresni másoknál, sőt talán szükséges is. De csak pszichológiai szempontból. Nagyon kell akarnunk, és főleg nekünk kell tennünk valamit érte azért, hogy elérjük az álmainkat, elérjük az álmaink célját.
Weboldalakat nézegetve vagy fogyókúrás csoportokban böngészve, mint például a Fogyunk és egészségesen táplálkozunk a Dine4fit segítségével, általában az úgynevezett átalakulások érdekelnek minket, ahol azt látjuk az összehasonlító fotók között, hogy egy hölgy milyen szépen lefogyott, vagy egy férfi csodálatra méltó testet épített fel.
Ha egy ilyen poszt alatt teszik fel a fent említett kérdést, akkor az érintett (ha megfelelőnek tartja és egyáltalán van ideje ilyesmire) valószínűleg azt fogja válaszolni, hogy a Dine4Fit alkalmazás szerint evett, vagy nem evett semmi édességet, vagy hogy elhagyta az üdítőket, hogy járni az edzőterembe, vagy valami hasonló.
Aztán az emberek megpróbálják azt tenni, amit válaszolt, bármi legyen is az. Olyan lesz az érzésük, hogy megszereztek egy tuti módszert, aminek köszönhetően végre sikerülni fog. De ez így egyáltalán nem működik. Egyeseknél elég, ha abbahagyják a csokievést és lefogynak. Valaki egy kis testmozgást iktat bele a mindennapjaiba, és lefogy. De mindannyian mások vagyunk. Mindenki eredeti. Természetesen vannak alapelvei az emberi szervezet működésének, de az, hogy hogyan fogyunk, az nagyon egyéni.
Olyan tényezők alapján, mint a személy életkora, súlya, magassága és aktuális fizikai aktivitása, kiszámítható az alapanyagcsere, majd ezt követően meghatározható a napi kalóriabevitel mennyisége úgy, hogy az illető személy kalóriadeficitben (súlycsökkentés céljából) vagy kalóriatöbbletben (tömegnövelés végett) legyen. És itt már észrevehetjük, hogy senki sem olyan, mint mink vagyunk.
Tegyük fel, hogy a Fogyunk és egészségesen táplálkozunk a Dine4fit segítségével csoport egyik tagjának, nevezzük Gabinak, elsősorban a Dine4Fit alkalmazásnak köszönhetően sikerült lefogynia, ahogy már a csoport neve is sugallja. Az azonos nevű weboldalon található kalkulátor segítségével kiszámolta azt a napi beviteli mennyiséget, hogy kalóriadeficitben legyen, aztán csak rendszeresen jegyzetelte, és annyit evett, amennyit ennie kellet. Ezzel a módszerrel még azelőtt biztosak lehetünk benne, hogy feltennénk magunknak a kérdést, hogy „Hogy volt erre képes?”. Ez egyszerű. És tényleg működik.
De ha a válasza az volt, hogy minden nap futott, és csak baromfihúst evett, vacsorára pedig tésztasalátát, annak így semmi értelme. Röviden: ami Gabi esetében bevált (a kalóriadeficiten kívül), az valószínűleg másnál nem fog működni.
Önök közül senki sem Gabi, Önök egyszerűen saját maguk – eredetiek. Mindannyian más „tésztából” vagyunk, más a hobbink, mások a szokásaink, máshogy viszonyulunk a mozgáshoz vagy az étkezéshez. Az egyetlen dolog, ami garantáltan mindenkinek beválik, az a kalóriadeficit (vagy kalóriatöbblet). A „Hogy volt erre képes?” kérdésre semmilyen más válasz nem jó nekünk, és nem is előnyös számunkra.
Ne pazarolják az idejüket. Bízzanak a megálmodott céljaikban. Hagyják magukat motiválni a történetekkel, mert mások sikerét fontos látni! Ennek köszönhetően az ember könnyebben elhiszi, hogy meg tudja csinálni. Csak hallgassanak többet saját magukra. Ne próbáljanak vakon utánozni senkit. A siker természetesen a motiváción múlik, de azon is, hogy étrendünk kiegyensúlyozott-e és tápanyagokban gazdag-e. És hogy kalóriadeficitben vagyunk-e (fogyáshoz).
Sok sikert.
illusztrációs fotó: „Egészségesen főzünk Leňával és Hellčával”
Spórolj időt az ismétlődő feljegyzésekkel és használd ki az ételek másolását egyes napokból/napszakokból más napokba az étrendedben..
Folytassa az olvasást 18.3.2025
Sokan szorgalmasan odafigyelnek a teljes kalóriabevitelükre vagy az egyes makrotápanyagok mennyiségére, de néha mégis megesik, hogy mindez egy kicsit zavaros lesz.
Elfelejtik megnézni, és hirtelen csak csodálkozva nézik, hogy a köröcskék elvörösödnek a nyugtató zöld szín helyett. Ezzel most kárba vész minden eddigi erőfeszítésünk?
Folytassa az olvasást 11.6.2025
Egy szimpatikus, jelenleg szülési szabadságon lévő két csodálatos fiú édesanyja néhány hónapja már velünk van a Fogyunk és egészségesen táplálkozunk a Dine4fit segítségével csoportban.
Ezalatt az idő alatt nemcsak lefogyott, hanem megtanult az élelmiszerekre a tápanyagok és a szervezet számára nyújtott előnyök szemszögéből tekinteni. Pontosan így kellene a Dine4Fit alkalmazást használni az életmód változtatásakor.
Folytassa az olvasást 5.6.2025
Sorozatunkban most egy talán fontosabb témával találkoztunk, mint amilyennek első pillantásra tűnik – együttműködés a saját pszichénkkel.
Hogyan tudjuk nyomon követni a fejlődést, és hogyan lehet fenntartani a motivációt azokban a pillanatokban is, amikor a dolgok nem mennek jól?
Nézzük meg lépésről lépésre.
Folytassa az olvasást 28.5.2025
Lefényképezett ételek felismerése és súlybecslés.
A lefényképezett ételek felismerése és az adag becslése egy másik dolog, ami bekerült a Dine4Fit alkalmazásba – a mesterséges intelligencia, mint egy asszisztens a feljegyzésekhez.
Folytassa az olvasást 21.5.2025
Elmúltak az ünnepek, ami gyakran nagyobb ételfogyasztással jár, és több kalóriabevitellel alkohol formájában.
Ráadásul sokan ilyenkor is szoktak fogadalmat tenni, ami persze nem tart sokáig. Hogyan vágjunk bele, hogy ezúttal kitartóak legyünk?
Folytassa az olvasást 21.5.2025