Az egészséghez vezető út
és jóléthez
App store rating

Az egészséghez vezető út
és jóléthez

Monika: Az egészséghez és boldogsághoz vezető utam a Dine4Fit-tel

A szlovákiai Dine4Fit-tel való találkozásom néhány nappal 50. születésnapom (2021. február) után kezdődött.

Először arra figyeltem fel, hogy hogyan nézek ki a képeken. Aztán a munkatársaim elkezdték alkalmazni az un. dobozos diétát. Átszámoltam az árakat és azt mondtam magamnak, hogy bebizonyítom nekik, hogy ezt olcsóbban is meg lehet oldani.

Így hát, mint egy számítógépmániás, elkezdtem keresgélni a neten, és kipróbáltam a mai napig is népszerű közösségi oldalakat. És erre felugrott a Fogyunk és egészségesen táplálkozunk a Dine4fit segítségével csoport.

Elkezdtem olvasgatni a bejegyzéseket. Telepítettem az alkalmazást, és egy barátnőmmel elszaladtunk a boltba. Egy órán át tanulmányoztuk a csomagolásokon található adatokat. Sokféle proteintartalmú terméket és „egészséges” élelmiszert vettünk.Monika: Moja cesta za zdravím a šťastím s Kalorickými tabuľkami

Aztán fokozatosan, a Facebook-csoportban olvasva és másokat követve, arra jutottam, hogy elég csak normálisan enni. Ugyanis az éttermekben általában kínált ételadagok mennyisége számomra nem megfelelő. Évek óta nem ettem klasszikus rántott húst, és nem is hiányzik (utálom a sült ételek szagát). A zsíros ételeket szervezetem nem bírja.

Meg voltam győződve arról, hogy nagyon egészségesen étkezem, és a 15 kg-os súlygyarapodás, amit 20 év alatt lassacskán magamra szedtem, az csak az életkorral járó normális jelenségek egyike. Igazából még az a 15 kg sem nevezhető túlsúlynak. 158 cm-es magasságomhoz a 62 kg mindenkinek normális volt.

Harminc éves koromig Észak-Szlovákiában éltem, ahol minden út felfelé vezetett, és az erdő csak egy ugrásnyira volt. Elköltözve a legnagyobb szlovák síkságra könnyebb lett a mozgásom, de a testem valószínűleg továbbra is ugyanúgy evett, és kevesebb energiát használt fel.

Az orvos nem figyelmeztetett semmilyen kockázatra, mivel a vérképem mindig normális volt, akárcsak a vérnyomásom. Azonban már fiatal korom óta küzdök fekéllyel. Még diákkoromban alakult ki, és sosem voltam és nem is vagyok jó páciens. Amikor tünetmentes volt és nem éreztem, nem foglalkoztam az étkezésemmel, amikor éreztem, akkor pedig korlátoztam és gyógyszereket szedtem. Van némi problémám az ízületeimmel is (eddig még senki sem jött rá, hogy mi lehet a probléma). Fiatalabb koromban inkább fáradtságként fogtam fel a problémákat. Sok sport, sok aktivitás. Mindig mozogtam, a szabadban töltöttem az időmet, a hegyekben, sportolással.

Monika: Moja cesta za zdravím a šťastím s Kalorickými tabuľkami

A kezdetek a Dine4Fit-tel nehezek voltak.

Elég jól tudtam beszínezni a köröcskéket, csak rájöttem, hogy a csoki már nem fér bele (az maga volt a pokol), és hogy este megenni egy tányér zöldséget fehérjével sem bizonyult jó ötletnek…

Így hát meg kellett tanulnom tervezni és rendszeresen enni. És megtanítani a családomat, hogy ne egyék meg a dobozolt ételeimet, amiket készítettem.

Az aktivitásaimhoz bevetettem a rollert is.

Kényszerítettem magam, hogy minden nap 5 km-t menjek a faluban. Csak hogy mozgjak, mert grafikusként naponta több órát ülök. Sokat fogytam, és örültem neki…

De aztán az orvosnál egy megelőző vizsgálat során májproblémát fedeztek fel. Így még jobban át kellett alakítanom az étrendemet. És a Dine4Fit erre is nagyszerű volt. Napi szinten tudtam nyomon követni, hogy a makrotápanyag-bevitelem megfelelő-e (a zsírok bevitelét csökkentenem kellett).

Azután eltörtem a lábam. 4 hét mozgás nélkül, és olyan kajával, amit otthon találtam, nem igazán segített. Így visszakerültem az egészségtelen táplálkozáshoz. És mindezek az egészségügyi problémák azt eredményezték, hogy több éves kapcsolatunk után szakítottunk párommal.

Szerencsére nem törtem össze, sőt, éppen ellenkezőleg, boldog és szabad ember voltam, hogy már nem kellett máshoz igazítanom az időmet. Mivel a májfunkciós tesztjeim még mindig nagyon rosszak voltak, és a teljes értékű életem már nem tűnt hosszúnak, a prognózisok pedig nem a legjobbak voltak, ezért úgy döntöttem, hogy élvezni fogom az életet. Találtam egy lakást, elkezdtem edzőterembe járni, megpróbáltam legalább napi 10 000 lépést megtenni, elkezdtem festeni magam, és ráébredtem, hogy mi a fontos. Vannak nagyszerű barátaim, családom, új partnerem, és ami a legfontosabb, kényelmes életem van. Nagyon boldog vagyok.

A Dine4Fit 630 napos használata után – kisebb magszakításokkal – ugyanazok az egészségügyi problémáim vannak, de a májfunkciós tesztjeim egyre jobbak, és a fekély már hónapok óta nem tért vissza. És a többi egészségügyi eredményem is nagyszerű. Metabolikus szempontból állítólag több évvel fiatalabb vagyok. Fájnak a csípőízületeim, de ahogy az orvos az utolsó vizsgálat alkalmával mondta: „Szerencséje van, hogy karcsú, különben valószínűleg már járni sem tudna.” Így hát járok. A családi átok, a diabetes eddig csak nálam nem jelentkezett (a dédnagymamám, nagymamám, anyám, nagynéném, nővérem és bátyám is cukorbetegek), és ezt a Dine4Fit-nek köszönhetem.

Nedávno som navštívila po 20 rokoch Balaton a urobila si fotku na rovnakom mieste.
Nemrég ismét a Balatonnál jártam, 20 év után, és készítettem egy fotót ugyanazon a helyen.

Számomra a Dine4Fit használatának legnagyobb előnye, hogy azt ehetek, amit szeretek. Nem kell „valaki más” étrendjét követnem. Választhatom a saját stílusomat, nem kell senkivel sem megbeszélnem, hogy mit szeretek, és mit nem, mit ehetek, és mi az, ami nem tesz jót nekem. A mai napig is néhány ételkísérletem viccesnek tűnt a környezetemben lévők számára. A laktózintolerancia csak bizonyos termékek esetében fordul elő. Egy másfajta cottage elfogyasztása reggelire nagyon rövid ideg tart, a hosszabb része inkább a WC-re járás. Így vagyok ezzel bizonyos típusú proteinekkel is.

A Dine4Fit lehetőséget ad arra, hogy a teljesítményemnek megfelelően programozzam be a napomat. Meg tudom becsülni a nagy teljesítményt, és megfelelően tudom pótolni. Vagy akár sört és bort is kalkulálhatunk hozzá, amivel nem „károsítjuk” a bevitelünket.

A Dine4Fit-be csak ellenőrzésképpen jegyzetelek (vagy nem), Mivel már meg tudom becsülni, hogy mennyit kell ennem. De boldog vagyok, hogy rátaláltam. Megtanultam másképp tekinteni a testemre, figyelni az igényeimet, és ami a legfontosabb, hogy rengeteg időt töltöttem a táplálkozás és a testmozgás tanulmányozásával, ami igazából elkezdett érdekelni.

fotó: a szerző archívuma

Dine4fit.hu

24.9.2025 Dine4fit.hu Cikkek, Érdekességek, Hogyan fogyókúrázzunk egészségesen?

Az archívumból

Eliška figyelmeztet: Ne hasonlítsák össze magukat! A közösségi oldalakon lévő fotók gyakran csak illúziók

A szimpatikus Eliškával a Fogyunk és egészségesen táplálkozunk a Dine4fit segítségével cseh nyelvű csoportban „találkoztunk”, ahol vicces összehasonlítást osztott meg fotóiról, amelyeket közvetlenül egymás után készített. Az alakja azonban mindegyiken egészen másképpen nézett ki.

Arra akart rámutatni, hogy az internetes világ gyakran megtévesztő a fényképek miatt, amiket egyes emberek feltöltenek. Leginkább a népszerű közösségi hálózatokon találkozhatunk ilyenekkel.

Kapcsolódó cikkek

A kalóriákról másként: Az alma nem bűn

Az alma a kezdetektől fogva kíséri az emberi társadalmat.

Sokan úgy hiszik, hogy az a bizonyos gyümölcs a paradicsomban, amelyet Éva leszakított, egy alma volt. Találkozhatunk almákkal a görög mítoszokban is, sőt az alma még a császári menyasszony-választás során is szerepet kapott.

Dana Škorpilová: A szexi és erős test hatvan év felett a nem túl szexi szokások eredménye

Talán egyetérthetünk abban, hogy a szexi és erős test hatvan év felett (de már jóval korábban is) nem csupán a kiváló genetikai adottságok eredménye, hanem sokkal nagyobb szerepet játszanak benne a szokások.

Szeretnének megtudni, milyenek az enyémek?

Mgr. Tereza Semrádová, DiS.: Fitbalet® – mozgásforma, ami jó hangulatba hozza Önöket

A Fitbalet® egy táncos, erősítő és nyújtó jellegű csoportos edzés, amelynek sajátossága a nyújtó és erősítő elemek váltakozása.

Ha már kissé kiábrándultak a többi „ugrálós” mozgásformából, akkor ezzel egy nyugodtabb hangvételre hangolódhatnak.

Hogyan indítsuk újra a rutinunkat a tél után, szélsőségek nélkül

A tél alaposan fel tudja borítani a megszokott rendszerünket. Kevesebb fény, kevesebb mozgás, nehezebb ételek, rövidebb nappalok – és az ember hirtelen inkább úgy működik, hogy „valahogy csak kibírom ma”, mintsem rendszerességben.

A tavasz érkezésével pedig gyakran megjelenik a nyomás is, hogy mindent gyorsan be kell pótolnunk. Csakhogy éppen ez szokott lenni a buktató.

Alkoholos italok a fogyókúra alatt

Sok ember egyetértene azzal, hogy az alkoholos italok a társasági események megszokott részét képezik. Ez amolyan jó hangulat és a lazítás szimbólumai.

Ennek a cikknek nem az a célja, hogy teljesen száműzzék az alkoholt az étrendjükből, hanem hogy megmutassa, hogyan ihatnak meg alkalmanként egy pohárral mértékkel és tudatos élvezettel.

Bárhol elérhető, ahol szükség van rájuk

Kalóriatáblázatok elérhetők online, telefonon, táblagépen és okosórákon, például a Garmin és az Apple Watch készülékeken.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner